Kadir Canpolat: Toprağı Sabır ve Şefkatle Yoğuran Tüm Çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Kutlu Olsun

ÇİFTV8797

Osmanlı Ocakları ve Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Canpolat, Dünya Çiftçiler Günü dolaysıyla yayınladığı mesajda, “Toprakla tohumu buluşturarak bereket üreten tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Osmanlı Ocakları ve Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısı ile yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, “Milli ekonominin temeli ziraattır” sözleriyle, tarım sektörünün ülkemiz ekonomisinin temel taşı olduğunu belirtmiştir. Bu anlamda ülkemizin kalkınmasında, ekonomisinin büyümesinde, üretim verimliliğinin artmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz her zaman baş tacımızdır. Sofralarımıza ulaşan ekmeğin, meyvenin, sebzenin üretiminde çiftçilerimizin hakkı ve alın teri vardır. Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır. Bu duygu ve düşüncelerle emeğini üretime geçiren, toprağı sabır ve şefkatle yoğuran, tarımsal üretimin her kademesinde alın teri döken çiftçilerimizin “14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü” kutlu olsun” dedi.

Exit mobile version