Kadir Canpolat: “Sinan Ateş Üzerinden Sayın Devlet Bahçeli Hedef Alınmaya Çalışılıyor”

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef gösterilmesine tepki gösterdi.

Yaptığı yazılı basın açıklamasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef alanları eleştiren Canpolat, “Sayın Devlet Bahçeli’yi Sinan Ateş cinayetinden sorumlu tutmaya çalışanlar ve bunu ifade edenler suç işlemişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman destekçisi olan, ülkenin çıkar ve menfaatini düşünen Sayın Bahçeli bir takım kirli odaların, özellikle devlet ve millet düşmanı kişilerin hedefi halindedir” dedi. 

Devlete ve millete sahip çıkan her siyasetçinin kırmızı çizgileri olduğunu belirten Başkan Canpolat, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin göz bebeği olan Ülkü Ocakları gibi Osmanlı Ocakları da Sayın Bahçeli’ye yapılan bu çirkin saldırıya asla prim vermeyecektir. Devletimize ve milletimize sahip çıkan her siyasetçi bizim kırmızı çizgimizdir. Bu çizgi yer yer Ülkü Ocakları, yer yer Alperen Ocakları, yer yerde Osmanlı Ocakları’dır. Bu tanımın içindeki Sayın Bahçeli, Devlet-i Aliyye’mizin saygın bir neferidir. Osmanlı Ocakları Sayın Erdoğan’a olduğu gibi Sayın Devlet Bahçeli’yede saygı duymaktadır. Söz konusu vatan ve milletse Osmanlı Ocakları da, Ocak Partisi de tarafını ve duruşunu her zaman net ifadelerle belirtecektir” şeklinde konuştu. 

Sözlerinin devamında, “Devletine ve milletine sahip çıkan her siyasi partiyi hedef gösteren kirli yapıların şimdi de Sinan Ateş üzerinden Ülkücü camiayı, Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve onun Genel Başkanı olan Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef almaya çalıştığını görüyoruz. Lakin şunu herkes çok iyi bilmelidir ki gücümüz nispetinde biz tüm bu saldırılara karşı duracağız” dedi. 

Exit mobile version